Przygotuj swój stół z elegancją i zaimponuj gościom. 12 praktycznych porad.

Opublikowane dnia

Kiedy przyjmujesz specjalnych gości, Twoim pragnieniem jest również posiadanie specjalnej dekoracji. Oto jak nakryć elegancki stół.

 1. Weź lniany lub bawełniany obrus. Należy go prać w temperaturze do około 60°C, aby mieć pewność, że plama po winie z poprzedniego dnia zniknie.
 2. Sprawdź, czy kolorowe obrusy nie plamią. W przeciwnym razie kolory będą blednąć w praniu.
 3. Upewnij się, że Twój nowy koronkowy obrus można również prać w temperaturze do około 60°C.
 4. Przed dodaniem koronkowego obrusu do obrusu, obkurczamy koronkę w praniu. W przeciwnym razie może być konieczne usunięcie go i przyszycie z powrotem.
 5. Weź pod uwagę plastikowy obrus. Są one niezwykle praktyczne - i to nie tylko w przypadku stołu na wolnym powietrzu. Istnieje wiele współczesnych projektów i wzorów, które upiększą Twoją kuchnię.
 6. Na specjalną okazję, rozważ papierowy obrus. Obrusy papierowe są dostępne w różnych rozmiarach, kolorach i wzorach, ale mogą być użyte tylko raz.
 7. Użyj podkładki, aby zapobiec zsuwaniu się obrusu i chronić stół przed gorącem i plamami.
 8. Albo zdecydować się na prowadnice i podkładki do zabezpieczania powierzchni obrusów. Za pomocą pstryknięcia palcami mogą one również zasłaniać plamy - jednak nowy, zastępczy obrus jest poręczny.
 9. Placematy są wykonane z wielu różnych materiałów, ale dla gospodarstw domowych z dziećmi idealne są wymazywalne podkładki plastikowe.
 10. Możesz położyć na stole prowadnicę, aby nadać mu kolor i styl, a także chronić go przed zarysowaniami, otarciami i plamami.
 11. Małe maty na haczyki pozwalają na bezpieczne ułożenie naczyń bezpośrednio na stole.
 12. Wybierz serwetki materiałowe, aby nadać Twojemu wieczorowi nutkę elegancji. Ale do codziennego użytku i mniej eleganckich okazji wybierz papierowe serwetki, które są dostępne we wszystkich kształtach, kolorach i wzorach.